جستجو در سایت


اطلاعیه های مهم
اطلاعات و معرفی مراکز آموزشی

جهت کسب اطلاعات لازم از مراکز وآموزشگاههای آزاد استان بر روی نقشه فوق کلیک کنید
ویااز طریق پرتال سازمان   www.ostan.portaltvto.com اقدام گردد

حوزه مشاور جوان
ورود به سامانه پیامک و ایمیل اداره کل

شماره پيامك اداره كل

30007650000167

==============

سامانه پست الکترونیک

dabirkhaneh@gilantvto.ir

درخواست ها / شکایات

دفترحراست-رسیدگی به شکایات

ارسال گزارش -اخبار و شکایت

خدمات قابل ارایه در دفاتر پیشخوان
تصویر روز

ارایه پیشنهادات و نظرات

 (ارتباط الکترونیکی با مسئولین)

 جهت ارائه نظرات و پیشنهادات  از این قسمت استفاده کنید

*************************

برای ارتباط با مسئولین اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان  از این قسمت استفاده کنید

کمیته های اجرایی

 

 

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور و سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌اي
نسخه چاپی

تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور وسازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌ايامروز دوشنبه مورخ 4/2/96 انعقاد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌ايو سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور به منظور آموزش شاغلين در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي كشور توسط مراكز و كارگاه‌‌‌‌هاي متعلق به اين سازمان و يا موسسات و آموزشگاههاي فنی و حرفه ای آزاد داراي مجوز از سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور با هدف كلي ارتقاء مهارت و دانش شاغلين اين بخش با گستره فراگيران با يكديگر تفاهم نامه همکاری آموزشی امضاء‌كردند.

بر اساس اين گزارش، تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور و  سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌ايبه دنبال گفتگوي دو دستگاه براي سهولت جابجايي و افزايش بهره‌وري حمل‌ونقل كشور كه  بيش از 90 درصد سهم جابجايي بار و مسافر در كشور را تشكيل مي‌دهد و رسالت مهم ارائه آموزش هاي مهارتي و تخصصي با ارائه گواهينامه‌هاي معتبر لازم به اين قشر منعقد شد.

بنا براين گزارش،پس از رايزني هاي انجام شده در اين تفاهمنامه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور متعهد مي شود: بررسی نیازسنجی آموزشی انجام شده با همکاری کارشناسان سازمان راهداري و حمل‌و نقل جاده‌ايجهت تهیه اطلس مشاغل و اولویت بندی در تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی مورد نیاز گروه های هدف و برنامه‌ريزي، سازماندهي و اجراي دوره‌هاي اعلام شده از آنان با اولويت استفاده از امكانات و كارگاه‌هاي آموزشي مراكز آموزش فني و حرفه‌اي دولتي و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد به انجام رساند.

شايان ذكر است گروه هدف در اين تفاهم نامه همكاري آموزشي شامل: متصديان و مسئولين فني مراكز معاينه فني كشور، مديران فني شركت‌هاي حمل‌ونقل بار و مسافر، اپراتورهای ماشین آلات سنگین راهداری و متقاضيان ورود به بخش حمل‌ونقل عمومي (تحت عنوان آموزش بدو خدمت) مي باشند.

اين گزارش مي افزايد: سياست‌گذاري و ايجاد بستر مناسب جهت رشد و توسعه آموزش شاغلين بخش حمل‌ونقل جاده‌اي، نياز سنجي براي طراحي و برنامه‌ريزي دوره‌هاي آموزشي با همكاري سازمان آموزش فني و حرفه‌اي كشور و فراهم‌سازی شرایط حضور مربیان وکارشناسان سازمان و مرکز تربیت مربی در کارگروههای تخصصی، همایش ها و نشست های علمی و مهارتی سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي بر عهده سازمان راهداري مي باشد.

همچنين، تعهدات مشترك طرفين شامل : تعيين اولويتهاي اجرايي، تهيه دستورالعمل نظارت و تنظيم و ابلاغ برنامه اجرايي تفاهم‌نامه و تشكيل كميته ستاد هماهنگی این تفاهم نامه با شرکت نمایندگان طرفین جهت برنامه ریزی، نظارت و بازرسی، تهیه گزارشها ، بررسی ارسال گزارشها طبق مستندات و بازنگری رویه ها جهت تبدیل وضعیت موجود به وضعیت مطلوب،تعيين شد.

قابل ذكر است: این تفاهمنامه در3 نسخه و7 ماده ازتاریخ انعقاد تفاهمنامه به مدت دو سال شمسی به امضاء طرفین رسیده و پس از بازنگری و اصلاح با توافق طرفين قابل تمديد خواهد بود و از تاریخ امضاء معتبر می‏باشد.

 متن كامل تفاهم نامه در فايل پيوست خبر قابل دسترسي مي باشد.

 


نسخه چاپی
بازگشت

چهارشنبه,۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹ ق.ظ

تعداد بازدید :  315 مرتبه

s